Zwalcz z nami nudę podczas kwarantanny!

Kochani! Wychodząc naprzeciw sytuacji, w jakiej aktualnie się znajdujemy postanowiliśmy Was wspomóc zabawami!

Wszystkie zabawy, które Wam przedstawimy możecie wykonać dzięki rzeczom, które na pewno znajdują się w Waszych domostwach.


 

Bez zbędnego przedłużania - opis na dole ;).

 

Znajdź mnie
INSTRUKCJA W OPISIE + PREZENTACJA NA ZDJĘCIU

 

POTRZEBNE MATERIAŁY: opaska do zakrycia oczu dziecka, pojemnik, dużo zabawek o rożnym kształcie (klocki, pluszaki, lalki, piłeczki)

 

PRZYGOTOWANIE:
> Rozłóż zabawki na podłodze, zawiąż opaskę dziecku.

 

PRZEBIEG ZABAWY:
> Po rozłożeniu zabawek na podłodze, rodzic zawiązuje dziecku opaskę na oczach, bierze pojemnik i odsuwa się kawałek od dziecka.
> Rodzic prosi dziecko, żeby podało mu jakiś przedmiot, na przykład lalkę. Dziecko musi po dotyku rozpoznać lalkę, podnieść ją i za głosem rodzica musi dojść do niego i podać mu dany przedmiot.
> Zabawa trwa dopóki dziecko nie poda wszystkich przedmiotów.

 

ROZSZERZENIA:
> Zabawę można przedłużyć, poprzez dołożenie kilku pojemników i i poproszenie dziecka o segregowanie zabawek. Aby dziecko wiedziało, do którego pojemnika ma włożyć zabawkę musimy najpierw umieścić po jednej zabawce w danym pudełku. Na przykład, w pierwszym klocek, w drugim lalkę, w trzecim kredki.
> Grę można urozmaicić poprzez pomiar czasu - sprawdzić, ile czasu zajmie dziecku odnalezienie zabawki. Jeżeli jest więcej niż jedno dziecko to możemy sprawdzić, które jest najszybsze i najbardziej spostrzegawcze
> Pamiętajcie - im więcej elementów, tym zabawa będzie ciekawsza i dłuższa

 

UWAGI:
Jest to zabawa, która sama się sprząta, jeżeli dziecko ma bałagan w pokoju na podłodze, to rodzic może wykorzystać to jako zabawę. Rodzic trzyma pojemnik, do którego dziecko musi włożyć zabawki. Dziecko nawet nie zdaje sobie sprawy, że sprząta.

Jak podoba Wam się ta propozycja?
W razie pytań jesteśmy do dyspozycji!
A teraz do Dzieła!
 
 
 

 

Więcej takich materiałów znajdziecie na naszym facebooku - https://www.facebook.com/Animilandia/notifications/

 

Być może część z tych zabaw już poznaliście podczas animacji dla dzieci lub urodzinach dla dzieci, więc sami dobrze wiecie jak świetnie się sprawdzają! :)

Aktualności

Zaufali nam