CZY TWOJE DZIECI SĄ PRZYGOTOWANE NA NOSZENIE MASECZEK?

Obowiązek noszenia maseczek ochronnych już od dziś! Jak przekonać Dziecko do maseczki? Jak to jest z tymi maseczkami? Wszystkiego dowiesz się u nas! 


Wiemy, że noszenie maseczki przez Dzieci będzie bardzo problematyczne. Dlaczego? Myślimy, że każdy rodzic wie z czym to się wiąże, ale zacznijmy od początku.


Kto NIE MUSI nosić maseczki: Dzieci do 4 lat i osoby, które mają problemy z oddychaniem (w tym Dzieci oczywiście też).
Kto MUSI: wszyscy pozostali.


Nie będziemy się rozpisywali na temat samego gdzie i tak dalej - o tym przeczytacie w rozporządzeniu (link pod zdjęciem). 


Jak przekonać Dziecko do noszenia maseczki ? Poniżej znajdziecie kilka praktycznych porad, które w tej sytuacji sprawdza się idealnie :) !


1. Nie pytaj, czy chce ją nosić. Zamiast tego zapytaj się jaką maseczkę by chciało. Porozmawiaj z Dzieckiem o tym, jak o czymś zupełnie normalnym, ale niezwykle koniecznym.

2. Wydaj parę złotych więcej, ale daj Dziecku wybrać wzór, na pewno chętniej będzie nosiło maseczkę z ulubionym bohaterem, aniżeli taką, która nie będzie mu się podobała.
3. Które Dziecko nie marzy o tym, aby zostać kowbojem, czy ninją. Pokaż Dziecku, że maseczka może zamienić je w bohatera. W maseczce stanie się strażnikiem lub wojownikiem chroniącym zdrowie. Dobra historia sprawi, że Dziecko wcieli się w rolę i będzie wypełniało niejako swoją misję.
4. Powiedz Dziecku, że w maseczce będzie mogło spokojnie ziewać, robić śmieszne, głupie miny i nikt tego nie zauważy. Kto ma Dzieci ten wie, jak potężny będzie to argument dla niektórych.

 

Kochani Rodzice - możecie wykorzystać fakt noszenia maseczek, aby dodatkowo zadbać o higienę zębów Waszych Pociech. Każde Dziecko na pewno będzie chciało czuć świeży oddech w maseczce, więc można je zmobilizować łatwiej niż zawsze.

 

 

https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/publikujemy-rozporzadzenie-o-ograniczeniach-w-zwiazku-ze-stanem-epidemii?fbclid=IwAR1M7nu9Z2wBZf-fElaiCaJT8MBzQ8P9vOG8p0tmgbq61cAlA8l5-xwe_CY

Aktualności

Zaufali nam