Przepis na wymarzone urodziny Dziecka w domu

Każdy rodzic chce, aby urodziny jego dziecka były wyjątkowe i niezapomniane, żeby tak było przygotowaliśmy kilka wskazówek, które Ci w tym pomogą. 


Po pierwsze - porozmawiaj z dzieckiem

- zapytaj się go w jakiej tematyce chciałby mieć wyprawione urodziny 

- zapytaj jakie atrakcje chciałby na swojej imprezie - zaproponuj to, co jesteś w stanie zapewnić np:

  • animacje,
  • magik,
  • spotkanie ze zwierzętami,
  • dmuchaniec,
  • a może chciałby kilka atrakcji? - to też nie jest problem. Pamiętaj! Często większa ilość atrakcji nie oznacza znacząco większych kosztów.

- jeżeli animator nie jest niespodzianką, zapytaj dziecka, czy chce, aby na jego urodzinach pojawił się specjalny gość, który zapewni gościom mnóstwo atrakcji. 

 

 

Po drugie - zastanów się nad tym co wybrało dziecko i zdecyduj, czy to na pewno dobry wybór, jeśli uważasz, że tak to pozostaje tylko zamówić usługę, jeśli nie - zaproponuj dziecku alternatywę. Taką alternatywą mogą być atrakcje specjalne, takie jak:

- wata cukrowa

- kolorowe warkoczyki

- piniata

- pokaz baniek mydlanych

- inne atrakcje proponowane przez firmę

Jeżeli nie masz pewności czy wybrana atrakcja sprawdzi się dla dzieci, to zapytaj o to firmę, z której korzystasz. Na pewno pomogą Ci wybrać najlepszą opcję, dostosowaną do zainteresowań dzieci. 

 

 

Po trzecie - masz już wybrane atrakcje, ale to nie wszystko. Zatem co jeszcze jest potrzebne do organizacji niezapomnianych urodzinek?

Na urodzinkach nie może zabraknąć przekąsek, napojów, oraz tortu. Tylko ile? Bardzo cięzko oszacować ile dzieci zjedzą - jednak w kwestii napojów lepiej kupić więcej niż mniej. Dzieci najchętniej piją:

- wodę (niegazowaną)

- sok jabłkowy

- sok pomarańczowy

Jeżeli chodzi o przekąski to najlepiej sprawdzą się:

- paluszki, krakersy

- żelki

- chrupki (kukurydziane, smakowe)

- owoce

- miękkie cukierki (rozpuszczalne)

 

Bez czego nie możemy sobie wyobrazić urodzin? Oczywiście bez tortu. I tutaj pojawia się odwieczny problem - ile zamówić, jaki smak i tak dalej. Drogi rodzicu, przychodzimy z pomocą. 

Tort najlepiej zamówić najmniejszy jaki się da - jeżeli ma być tylko dla dzieci. Jeżeli wiemy, że tort będą jeść również rodzice, to nie przejmujemy się rozmiarem tortu, ponieważ na pewno się nie zmarnuje.

Jednak jeżeli chodzi o dzieci to trzeba pamiętać o tym, że 1 porcja dla dziecka, odpowiada połówce porcji dla osoby dorosłej. To dotyczy szczególnie mniejszych dzieci. Dobrą alternatywą jest również zrobienie tortu na przykład z babeczek. Dzieci je uwielbiają i wtedy mamy pewność, że wszystkie znikną z talerzy. 

 

 

Mamy już prawie wszystkie ważne kwestie za sobą. Zostało jeszcze miejsce, w którym będą się odbywać urodzinki. 

Jeżeli urodziny mają miejsce na ogrodzie, to tak naprawdę nic więcej nie jest nam potrzebne, ponieważ duża ilość miejsca pozwoli dzieciom na swobodną zabawę. Natomiast jeżeli urodziny odbywają się w mieszkaniu, w którym nie ma za dużo miejsca, warto wcześniej przygotować pokój, w którym dzieci będą mogły się bezpiecznie bawić, a wy drodzy rodzice nie będziecie się martwić o porozrzucane lub poniszczone rzeczy. Bardzo ważne jest zrobienie jak największej wolnej przestrzeni, tak by dzieci nie musiały uważać, żeby nie zderzyć się z np. stojącym na środku stolikiem kawowym. Wystarczy przesunąć trochę meble, lub wynieść dodatkowe ozdoby z pokoju, typu: pufa, małe stoliki.

 

 

Jeżeli wydaje Ci się, że urodziny w domu wymagają dużo przygotowań, to nic bardziej mylnego. Jeżeli zapraszasz animatorów na przyjęcie dziecka, to nie bój się poprosić by pomogli pokroić tort, nalać dziecku soku, czy podać przekąski. Jeżeli jesteśmy wcześniej i przygotowaliśmy juz zabawy, to z chęcią Ci pomożemy, aby ten dzień i dla Ciebie był przyjemny. 

 

Jeżeli chodzi o przygotowania do urodzin to mamy nadzieję, że pomogliśmy Wam, drodzy Rodzice w przygotowaniach do tego wyjątkowego dla dziecka dnia. W końcu urodziny ma się tylko raz w roku i warto spędzić ten dzień w wyjątkowy i niezapomniany sposób. Jeżeli mielibyście jakiekolwiek pytania dotyczące tego tematu to z przyjemnością Wam doradzimy! 

 

 

                          

Aktualności

Zaufali nam